mahrahajjaj
mahrahajjaj
01-10-2017
Mathematics
contestada
What is the unit price for thecans
Respuesta :
Аноним
Аноним
01-10-2017
reading from the left unit prices are :-
9 / (2*24) = $0.19 , 10 / (4*12) = $0.21 and 9 / (3*12) = $0.25
The cheapest cans are from Shop Smart Thats the one he should buy from.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 98+ )
Otras preguntas
select if a distribution has a standard deviation equal to exactly 0, this mean
NEED HELP NOW 100 POINTS WILL MARK BRAINLIEST ANSWER!! NEED HELP QUICK.. ONLY ANSWER IF YOU'VE READ ALICE IN WONDERLAND PLZ ANSWER ALL 5 PHOTOS DOWN BELOW NOT
8=5+2log(x/4) solve for x
1. What examples are given of a limited government and an unlimited government in the section? How did each type of government affect its citizens? 2. What type
i need help with starting this
how do you find the Circumference of a diameter of 27cm?
factor completely 8bc- 12c^
Which of the following expressions is a polynomial?
describe who chose to emigrate to north america from england in the seventeenth century and explain their reasons.
Elliot is taking a four question multiple choice test. Each question has four possible answers. He is going to completely guess on each question and he will get