marsliu27
marsliu27
03-11-2021
Mathematics
contestada
a 1 pound package of cheese for $7.49
Respuesta :
420aidennelson2005
420aidennelson2005
03-11-2021
Answer:
That's about 47 cents per ounce of cheese
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 81+ )
Otras preguntas
Which of the following statements is most likely to be true about differences between men and women in relation to emotional reactions? Women express anger more
In mold fossils, the entire body of the organism is preserved. a. True b. False
Roosevelt's policy enforcing the Monroe Doctrine in the Caribbean was called the
To stay in shape you must?
Potatoes are an example of _____. rhizomes tubers stolons bulbs
What is an interrogative pronoun?
The correct spelling of a word that means standing still is a. stationary. b. stashunery. c. stashunary. d. stationery.
True or False:If the price of a product goes up by 10% and the quantity demanded goes up by 20% the product is an inferior good.
You are the only clothes producer in the industry. You can choose a price that _____. reduces your revenue maximizes your profits lowers your costs
Central America serves as a(n) _____________ between North and South America A. isthmus B. canal C. highland D. plateau