Santiago buys milk and onions at the store.
He pays a total of $25.78. He pays a total of $3-58 for the milk.
• He buys 6 bags of onions that each cost the same amount.

Respuesta :

Answer:

25.78-3.58=22.20

22.20/6=3.70

Step-by-step explanation:

The bags of onions cost $3.70