frankidavis421
frankidavis421
02-09-2021
Mathematics
contestada
better value for 15.3 ounce cereal
Respuesta :
tallabtall123
tallabtall123
02-09-2021
In the second case you have $4.59 per 20 ounces
Thus take 4.59 / 20 and you get $0.2295 per ounce or almost 23 cents per ounce
Hope it helps
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 84+ )
Otras preguntas
Tasha believes that she can rewrite the difference 120 - 36 as a product of the GCF of the 2 numbers and another difference. Is she correct?
If 604-72=___,then 532+___=604.Explain the process of checking your work.
How do you know when to use L'hospital's rule?
All of the following are true about Latinos’ experiences in World War II EXCEPT (A) unlike African Americans, Latinos fought in integrated units (B) Latino you
how is a knoll formed
Why did female factory workers like Charlotte Woodward support the women’s rights movement?
What is the series equivalent of two 1000 W resistors in series?
What is the value of 1-18+25 if you subtract then add? If you add then subtract?Why is order of operations necessary?
Explain how you would use a number line to find 6+(-8)
An aircraft has a liftoff speed of 33 m/s. what minimum constant acceleration does this require if the aircraft is to be airborne after a take-off run of 240m?