BaconArmy
BaconArmy
01-09-2021
Mathematics
contestada
Please help. Brainliest for the best answer.
Respuesta :
AlgebraicAardvark
AlgebraicAardvark
01-09-2021
To find the cost per day, you need to find the cost per razor and then divide that over the week that it lasts.
$6.30 / 10 razors = $0.63 per razor.
$0.63 / week = $0.63 / 7 days = $0.09 / day since 0.63/7 = 0.09
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 72+ )
Otras preguntas
how do you tune a bass guitar?
Products sold on alibabas website to foreign countries may be subject to taxes or
The planets Mars and Venus have albedo values of 0.15 and 0.75, and observed surface temperature of approximately 220K and approximately 700K, respectively. The
Find the variables. Some please help!!
Match these items. period 1 the vertical column of the periodic table group valence electrons 2. the horizontal row in the periodic table a table of the element
If the radius of circle O is 10 inches and m∠UON=90∘, what is the area of sector URN⌢?
A certain drug treatment cures 90% of cases of hookworm in children.18 Suppose that 20 children suffer- ing from hookworm are to be treated, and that the chil-
Item 2 Refer to Passage 1 to answer this question. Why do people wonder about the marriage between Dr. Reefy and his wife? He does not have enough money to supp
A reaction that can be used to build ATP is best classified as Answer choices: Enzymatic Endergonic Organic Exergonic
A sociologist wants to study a culture that occurs in some women’s prisons: "state families," in which individual prisoners take on certain roles within a group