nikky252615
nikky252615
03-12-2016
Mathematics
contestada
need help with 13 and 14
Respuesta :
Amphitrite1040
Amphitrite1040
03-12-2016
13) 9 over 4 × 4 over 3
9 × 4 over 4 × 3
36 over 12 = 3 over 1
Therefore, your answer would be 3 over 1
14) 7 over 5 × 20 over 9
7 × 20 over 5 × 9
140 over 45 = 3 and 1 over 9
Therefore, your answer would have to be: 3 and 1 over 9.
:)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 75+ )
Otras preguntas
What is an example of chemical change
My friend and I around for our sleds a preposition b adverb
A painter charges an initial fee of $50 and $30 for each hour of labor. Write a linear function to determine the total cost. How much will it cost if the painte
simplify completely 4x^2-7x+3/x^2+5x-6
In a certain grocery store, strawberries cost $4.16 per pound ( 4.16 dollars/lb ). What is the cost per ounce?
what is 3.69 divided by 0.3 step by step please
You roll a six sided dice four times, what is the probability of rolling four sixes?
Describe the difference between and reason for seasons in the northern and Southern Hemispheres in Spanish
What happened in 1776
during the cold war era, the soviet union believed one political party should be representing during government elections ,while the united states argued