Respuesta :
Answer: each pencil would cost 0.36¢
Step-by-step explanation: first, divide 12.82 by 36 to get the unit rate. The answer should be 0.356111111. Now round that to the nearest cent. 0.356111111~0.36
Answer:
Each pencil is worth 36 cents
Step-by-step explanation:
To do the problem we have to find the unit price which is [tex]Total Price/Total Units[/tex]
Once you have that round the answer then the answer is 0.36
☆*: .。..。.:*☆☆*: .。..。.:*☆☆*: .。..。.:*☆☆*: .。..。.:*☆
☁Brainliest is greatly appreciated!☁
Hope this helps!!
- Brooklynn Deka