wjada78833
wjada78833
04-02-2021
Mathematics
contestada
need answers with work
Respuesta :
dawgdiggy
dawgdiggy
04-02-2021
Answer:
8x-1
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 39+ )
Otras preguntas
An extended __________ is a comparison that says one thing is another for several lines, for a stanza, or throughout a poem. Simile metaphor symbol theme
Suppose 90 out of 120 people said they like to work out and 5 out of every 18 of the people who like to work out have a gym membership. At the same rates, in a
What is 9g + 4m - 8g
what is 6 5/12 as a decimal?
Write an numerical expression for "6 times the sum of 4 and 5"
What were three things Japanese "borrowed" from Korea and China?
Who rescues the narrator from his prison, on the story "The Pit and the Pendulum?
Theos mom bought an eight pack of juice boxes at the store for $4 find the unit rate for the juice boxes
it costs $5.50 per hour to rent a pair of ice skates, for up to 2 hours. After 2 hours, the rental cost per hour decreases to $2.50. How much does it cost to re
Iron forms rust, expressed as: Fe2O3. Using information from the Periodic Table, what is the mass of one mole of Fe2O3? A. 71.85 g B. 143.70 g C. 159.7