quonbrown318
quonbrown318
03-02-2021
Mathematics
contestada
20 pounds of pet food for 14.99
Respuesta :
cat23k
cat23k
03-02-2021
Answer:
if you're looking for the cost per pound its 1.3 because 20 divided by 14.99 is 1.3 :)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 36+ )
Otras preguntas
What does Queen Esther ask of the king the second time she appears before him? a. to punish the treacherous Haman right away b. to come with Haman to a banque
what is 6/18 in simplest form
What should you always remember when handling microscope slides?
Write an expression for the calculation double 7, multiply 3 and 1, and then subtract the second number from the first number
A(n) _____ forecasts the sales, expenses, and net income for the firm in some future time period.
Your congresswoman supports wealthy Americans paying a greater percentage of their income in taxes than those who are less wealthy. She would most likely suppor
All integers are whole number true or false
whats 3.25 repeating as a fraction
What were three features of shang culture?
The FIRST president of Russia elected directly by the people in relatively free elections was?