Respuesta :

Answer:

Dragon = $36, Yuki = $30

Step-by-step explanation:

Dragon Sushi:

$12/8 pieces = $1.50/piece

$1.50/piece x 24 pieces = $36/24 pieces

Yuki's Steakhouse =

$15/12 pieces = $1.25/piece

$1.25/piece x 24 pieces = $30/24 pieces