josephine956star
josephine956star
02-02-2021
Mathematics
contestada
I didn't know what to do here
Respuesta :
nourmaali16
nourmaali16
02-02-2021
Answer:
B
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 21+ )
Otras preguntas
A. Rice costs $1.33 per kilogram. How much will 1.3 kg of rice cost? B. Milk costs $.71 per liter. How many liters can you buy with $3.00 C. How are part (a) a
A spinner is divided into 16 sections.3 sections are red 6 are blue 5 are purple and 2 are orange. If you spin the spinner what is the probability that you will
Kenji buys 3 yards of fabric for $7.47. Then he realizes that he needs 2 more yards. How much will the extra fabric cost?
WHAT COULD HAPPEN IN THE BODY IF PROTEINS OR ENZYMES LOST THEIR CONFORMATIONS OR WERE DENATURED?
There are two ways of adding two square numbers to make 65. Write a different square number in each box. [ ] + [ ].
How do I change 36 to 360
What does this mean?The levying money for or to use of the crown by pretense of prerogative,without grant of parliament, for long time, or in other manner than
Translation: how long has it been?
A mountain climber camped at an elevation of 18,492 feet. the following day the climber descended 2,516 feet to another campsite. Type a numerical expression
Solve the equation for y.4x – 5y = 9