Respuesta :

Answer:

Hey man, I don't really know how to do these problems following those exact steps, but these are the steps i used to solve it:

Step-by-step explanation:

1: (8 x 3/4) to find price for 1. then multiply by 13 [(8x3/40x13]

2: 6x13

3:$78