Janet’s mother gave her $76 to go to the store. Janet bought 2 loaves of bread and 4 cartons of orange juice. Each loaf of bread costs $5 and each carton of orange juice cost $3. How much money does Janet have left?

Respuesta :

Answer:

22

Step-by-step explanation:

2x5 =10 4x3 = 12 12=10 =22

Answer:

54

Step-by-step explanation:

76 - 10 - 9 = 54