nikemeli1234
nikemeli1234
01-10-2020
Mathematics
contestada
What is the answer to this?
Respuesta :
JHerrera05
JHerrera05
01-10-2020
Answer:
d-6
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 88+ )
Otras preguntas
Carrie is buying bulk candy for a high school fundraiser. She buys 1000 candy bars for $350. What is the unit cost per candy bar? a. $.30 b. $.35 c. $.45 d.
The y-intercept of the line whose equation is x - y = 7 is
Which provision of the Bill of Rights was influenced by the trial of John Peter Zenger? (1) right to bear arms (2) right to an attorney (3) freedom of religion
You want to put $2,500 in a simple interest account. It has a 4% annual interest rate. How long will it take you to earn $200 in interest?
In the 1930s, newspaper comics entertained people by making them laugh and offering
What was the conflict with Paul revere ride?
I am certain that Jenny __________ back my bicycle after she is finished with it. a. brings b. will have brought c. has brought d. will bring
Which object has the greatest inertia? (1) a 15-kg mass traveling at 5.0 m/s (2) a 10.-kg mass traveling at 10. m/s (3) a 10.-kg mass traveling at 5.0 m/s (4) a
Which combination of fundamental units can be used to express the amount of work done on an object? (1) kg•m/s (3) kg•m^2/s^2 (2) kg•m/s^2 (4) kg•m^2/s^3
1. Who is Mao Zedong?