10. You are buying the hamburgers and chicken for a party. The hamburgers cost $2.75 per pound
and the chicken is $3.50 per pound. If you have $75 to spend, write and solve a linear equation
to find how many pounds of chicken you can afford if you buy 12 pounds of hamburger.